Polmic - FB

aktualności

Utwory Piotra Peszata w krakowskiej Akademii Muzycznej

RelationaleMusik5 grudnia 2015 roku w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Krakowie (ul. św. Tomasza 43) odbędzie się koncert zatytułowany RelationaleMusik, prezentujący twórczość Piotra Peszata. Wstęp wolny.

Począwszy od drugiej połowie XX wieku Kraków stanowi wiodący ośrodek kompozytorski w perspektywie ogólnopolskiej, a nawet międzynarodowej. Tradycja ta trwa chlubnie po dziś dzień, a reprezentują ją młodzi kompozytorzy, których twórczość zostaje doceniona podczas licznych międzynarodowych konkursów kompozytorskich i festiwali muzyki współczesnej nie tylko w Polsce. Do grona młodych krakowskich twórców zalicza się Piotr Peszat, doktorant krakowskiej uczelni muzycznej, którego utwory wykonają muzycy zebrani w zespole o intrygującej nazwie Spółdzielnia Muzyczna Contemporary Ensemble.

W programie: Duck and Cover na amplifikowaną wiolonczelę i wideo (2015), Even More Glory [????] of the Human Voice na pianistkę, aktorkę i wideo (2015), Birth of Venus na amplifikowaną wiolonczelę, dowolny instrument smyczkowy i sampler (2015), Peszat’s got Talent na zespół kameralny, sampler i wideo (2015), Ririchiyo na zespół kameralny i sampler (2014-15), $w33t na amplifikowany fortepian i wideo (2015).