Polmic - FB

muzyka dla dzieci

Katowice Kultura Natura „Duchowość” 2016

Katowice Kultura NaturaZnamy program główny Festiwalu Katowice Kultura Natura 2016, który odbędzie się w dniach 13-22 maja pod hasłem „Duchowość”. Wydarzenie zainauguruje wykonanie Symfonii „Turangalîla” na fortepian, fale Martenota i orkiestrę Oliviera Messiaena. Bilety dostępne w sprzedaży od 3 lutego 2016 roku.

Festiwal Katowice Kultura Natura został powołany do życia w 2015 roku przez Stowarzyszenie Katowice Kultura Natura oraz Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia. W nowoczesnych salach koncertowych tego miasta po raz kolejny zabrzmi muzyka w wykonaniu znakomitych muzyków polskich i zagranicznych. Festiwal z założenia ma posiadać uniwersalną wymowę. Obok klasycznego repertuaru, prezentowane są także dzieła współczesne. Program łączy utwory muzyki wokalnej z symfoniczną, a międzynarodowych muzyków światowej sławy z czołowymi zespołami miasta.

Inicjatorami Festiwalu są Alexander Liebreich, dyrektor artystyczny i pierwszy dyrygent NOSPR oraz prof. Eugeniusz Knapik, rektor Akademii Muzycznej w Katowicach w latach 2002-2008, prezes Stowarzyszenia Kultura Natura.

Szczegółowy program Festiwalu – na stronie: www.kulturanatura.eu