Polmic - FB

Articles

Prawykonanie światowe nowego dzieła Krzysztofa Meyera

MeyerFilharmonia Krakowska zaprasza na koncert symfoniczny z okazji Jubileuszu 70-lecia Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Krakowie, który odbędzie się 30 września 2016 roku o godz. 19.30.

W koncercie jubileuszowym wezmą udział wychowankowie szkoły, którzy zasilają znacząco zespoły artystyczne Filharmonii Krakowskiej. Na estradzie wystąpi Orkiestra Filharmonii pod batutą Macieja Tarnowskiego oraz grono znakomitych solistów wirtuozów, których nazwiska pojawiają się na afiszach koncertowych całego świata. Wśród nich: Daniel Stabrawa – pierwszy koncertmistrz i solista Filharmoników Berlińskich, znakomita pianistka i pedagog - Mariola Cieniawa, Karol Olechowski – koncertmistrz Orkiestry Opery Narodowej w Lyonie oraz Ewa Miecznikowska – solistka Orkiestry Opery Narodowej w Lyonie. W programie koncertu – II Koncert skrzypcowy K. Szymanowskiego, Koncert potrójny C-dur L. van Beethovena i Melodie polskie M. Weinberga.

Wyjątkowym wydarzeniem będzie prawykonanie światowe nowego dzieła Krzysztofa Meyera, również absolwenta szkoły, zatytułowane Metamorfozy. Sam kompozytor pisze o nowym utworze swojego autorstwa: „nie chciałem jedynie skomponować utworu okolicznościowego w rodzaju „fanfary” z okazji jubileuszu „mojej” szkoły. Moim zamierzeniem było napisanie kompozycji, która byłaby dla mnie zarówno nowym doświadczeniem, jak i rozwijała pewne idee z poprzednich utworów, dotyczące przede wszystkim formy, brzmienia, harmonii i rytmiki”. 

Osoby, które udokumentują, iż uczyły się w POSM II st. w Krakowie, przynosząc do kasy filharmonii świadectwo lub legitymację, uprawnione są do zakupu biletu na koncert w promocyjnej cenie.