Polmic - FB

nasze patronaty

Dolnośląskie warsztaty improwizacji dla dzieci „Opowiedz mi bajkę” w Międzylesiu

alt5 listopada 2016 roku odbędzie się trzecie ostatnie spotkanie z cyklu warsztatów improwizacji dla dzieci w wieku 3 – 8 lat „Opowiedz mi bajkę” w Międzylesiu, podczas których one będą uczyć się, bawić się i improwizować w towarzystwie świetnych muzyków i niezwykłych książek.

Ideą projektu jest połączenie improwizacji, inspirowanych grafiką: najpierw literackiej, a następnie muzycznej. Dzieci układają własne historie na podstawie prezentowanych książek obrazkowych. Tak zaimprowizowane bajki są następnie, pod kierunkiem prowadzących zajęcia, „tłumaczone” na język muzyczny. Twórczy kontakt z literaturą i muzyką, ułatwiony poprzez inicjujące zabawę grafiki i wymyślanie prostych opowiadań, pozwala na wprowadzenie dzieci w świat dźwięków, bazujące na ich naturalnej kreatywności.

Improwizacja to najbardziej podstawowa, pierwotna i radosna forma uprawiania muzyki, dlatego warsztaty „Opowiedz mi bajkę” łączą dziecięcą kreatywność i wyobraźnię z książkami i muzyką współczesną.

Warsztaty poprowadzą aktor i reżyser sztuk dla dzieci Grzegorz Ociepka oraz kompozytor i pianista Jarosław Siwiński, muzycznymi gośćmi będzie Trillingen Duo, który tworzy Iwona Jędruch [gongi, misy dźwiękowe, skrzypce, śpiew] i Małgorzata Kołcz [kontrabas]. Podczas warsztatów dzieci poznają różne brzmienia muzyki współczesnej i różne sposoby improwizacji. Podczas zajęć oprócz zabaw z improwizacjami i książkami, dzieci poznają różne techniki wydobywania dźwięku z instrumentów, które eksponują ich walory kolorystyczne i dynamiczne, a także będą mogły same zagrać na drobnych perkusjonaliach.

Zajęcia, podczas których uczestnikom aktywnie towarzyszą ich opiekunowie, trwają 90 minut z krótką przerwą. Udział jest bezpłatny - liczba miejsc jest ograniczona, dlatego organizatorzy proszą o wcześniejszą rejestrację pod numerem telefonu 790 395 228 lub e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Patronat medialny nad warsztatami objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

ZOBACZ: Wydarzenie na FB

 

Harmonogram zajęć 5 listopada 2016 roku:

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Międzylesiu [pl. Wolności 15]:

  • godz. 15:00-16:30 – dzieci w wieku 3-5 lat
  • godz. 17:00-18:30 – dzieci w wieku 6-8 lat

Prowadzący:

Jarosław Siwiński i Grzegorz Ociepka

__________

Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej

Współfinansowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu „Kultura Dostępna", Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Partner: Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Międzylesiu

Współpraca: Agencja Muzyczna Art Deco Group, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Wydawnictwo Debit, Miasto i Gmina Międzylesie

Patroni medialni: POLMIC.PL - Polskie Centrum Informacji Muzycznej, Mój Przedszkolak, Wychowanie w Przedszkolu, Magazyn Presto, Telewizja Sudecka, tygodnik Euroregio Glacensis, Cameralmusic.pl, Edukacja Muzyczna, Express-Miejski.pl, Miasto Dzieci

Opieka medialna: TVP Wrocław

Kurator projektu: Małgorzata Kołcz

Koordynator projektu: Jarosław Siwiński