Polmic - FB

nasze patronaty

Super Sam + 1 – Barry Guy / Marcin Masecki

sW czwartek 24 listopada 2016 roku odbędzie się kolejny koncert cyklu „Super Sam Plus 1”, podczas którego na jednej scenie wystąpią Barry Guy i Marcin Masecki.

„Super Sam Plus 1” to cykl wystąpień solowych oraz duetów odbywający się od września do końca 2016 roku. Projekt koncentruje się głównie wokół muzyki, ale przewiduje też udział innych form wyrazu, takich jak: performance, multimedia, monodram. Podczas przedsięwzięcia prezentowani będą uznani artyści polscy i zagraniczni nastawieni na działania autorskie, eksperymentalne i innowacyjne.

Barry Guy to innowacyjny kontrabasista i kompozytor. Guy jest twórcą i dyrektorem artystycznym London Jazz Composers Orchestra, dla której napisał kilka większych utworów. Jego prace charakteryzują się świeżością i wirtuozowskim charakterem.

Każdy wieczór przewiduje udział jednego artysty warszawskiego. Wraz z Guy’em wystąpi Marcin Masecki, pianista, kompozytor, absolwent prestiżowej Berklee College of Music w Bostonie. Prowadzi bądź jest członkiem niezwykle różnorodnych projektów o szerokim zasięgu stylistycznym. Kreatywnie przekracza granice między poszczególnymi gatunkami oraz między tak zwaną sztuką wysoką i niską. Obecnie jest członkiem międzynarodowego zespołu rockowego Paristetris, prowadzi sekstet jazzowy Profesjonalizm oraz 10-osobową orkiestrę dętą Polonezy, grającą polonezy własnego autorstwa. Jego równoległą pasją jest muzyka klasyczna, którą prezentuje w nieortodoksyjny sposób i najczęściej również w nieortodoksyjnych miejscach. Gra na swoim spersonalizowanym 6-oktawowym pianinku.

Artyści zaproszeni zostaną do przedstawienia dzieł premierowych, nigdy wcześniej nie wykonywanych. Wieczór wieńczyć będzie wspólny występ w duecie. Idea duetów sama w sobie jest premierowa, gdyż artyści, którzy występować będą ze sobą, zrobią to po raz pierwszy, budując najnowsze z możliwych dzieło.

Patronat medialny nad cyklem koncertów objeło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Więcej informacji – na stronie: http://mozg.pl