polmic logo 2009 250

newsletter
FB 50
130. lat Akademii Muzycznej w Krakowie
25 lutego 2018, Kraków
Muzyczne dedykacje – kiedy głos bywa inspiracją
28 lutego 2018, Warszawa
Ogólnopolski Konkurs Orkiestr Smyczkowych
27-28 marca 2018, Bydgoszcz

ogłoszenia

50 stypendiów na rezydencję artystyczną w Wiedniu i Salzburgu

kkaUrząd Kanclerza Austrii we współpracy z KulturKontakt Austria ogłaszają nabór na rezydencję artystyczną w Wiedniu i Salzburgu (50 stypendiów). Pobyt rezydencyjny służyć ma poznaniu austriackiego krajobrazu kulturowego i nawiązaniu kontaktu z austriackimi artystami i artystkami. Celem pobytu jest zrealizowanie własnego projektu artystycznego.

O rezydencję ubiegać się mogą: artyści i artystki nie mieszkający na stałe w Austrii i nie posiadający obywatelstwa austriackiego. Premiowana jest znajomość języka niemieckiego i angielskiego. O rezydencję nie mogą ubiegać się osoby, które brały już udział w programach rezydencyjnych KulturKontakt Austria, Urzędu Kanclerza Austrii lub Federalnego Ministerstwa Nauki, Sztuki i Kultury. Stypendia skierowane są do twórczyń i twórców następujących dziedzin:

• sztuki piękne

• fotografia artystyczna

• sztuka wideo i mediów

kompozycja muzyczna

• literatura

• literatura dla dzieci i młodzieży

• tłumaczenia literackie

• animacja kultury

Można ubiegać się o stypendium wyłącznie w jednej dziedzinie. Czas trwania pobytu rezydencyjnego zależny jest od wybranej dziedziny.

Stypendia przeznaczone są dla osób urodzonych po 31 grudnia 1977 roku. Jeżeli o rezydencję ubiega się para artystów, kryterium wieku musi spełniać co najmniej jedno z nich.

Termin zgłoszeń przez platformę internetową www.artists-in-residence-austria.at  do 18 września 2017 roku.

Szczegóły oferty stypendialnej można znaleźć na stronie www.austria.org.pl w zakładce Granty, w języku angielskim lub niemieckim.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o bezpośredni kontakt z Panią Charlotte Sucher w Urzędzie Kanclerskim: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  tel. 0043 (0)1 53115 ‐ 206860.