polmic logo 2009 250

newsletter
FB 50
„Byłem tu, Fryderyk”
24 stycznia 1018, Warszawa
XI Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego
29 stycznia - 10 lutego 2018 , Warszawa
XV Konkurs Kompozytorski im. Tadeusza Ochlewskiego
31 stycznia 2018 roku
Henryk Mikołaj Górecki III Symfonia „Symfonia Pieśni Żałosnych”
Premiera płyty
Ogólnopolski Konkurs Orkiestr Smyczkowych
27-28 marca 2018, Bydgoszcz
„Sinfonia Varsovia Kameralnie” – nowy cykl koncertów w siedzibie Orkiestry
3 stycznia - 5 grudnia 2018, Warszawa
Arte dei Suonatori Masterclasses
12–18 lutego 2018, Radziejowice

aktualności

Koncert Sylwestrowy w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej

k31 grudnia 2017 roku na Koncert Sylwestrowy zaprasza Polska Filharmonia Bałtycka.

Taniec, film. Co je łączy? Oczywiście znakomita muzyka. Polska Filharmonia Bałtycka zaprasza wszystkich, którzy chcą przywitać Nowy Rok w rytmie doskonale znanych melodii. Marzenia o wielkiej miłości z pewnością ułatwi nam Walc Wojciecha Kilara z filmu Trędowata, a przy Pas de Deux Ludwiga Minkusa z baletu Don Kichot przypomnimy sobie, że warto marzyć i że nie ma na to lepszej okazji niż ostatni dzień roku. Ale to nie wszystko. Znakomici soliści baletu Eduard Bablidze (solista Narodowego Teatru Opery i Baletu w Gruzji, Teatru Wielkiego w Poznaniu i Państwowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku), Ana Kipshidze (solistka Polskiego Baletu Narodowego), Stella Walasik (solistka Teatru Wielkiego w Poznaniu) i Maksim Woitiul (pierwszy solista Polskiego Baletu Narodowego) zaprezentują fragmenty z baletów Piotra Czajkowskiego, Arama Chaczaturiana i Leo Delibesa. Rok 2018 powitamy raźnym krokiem, tańcząc w rytm Poloneza Wojciecha Kilara z filmu Pan Tadeusz.

Utwory wykona Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej pod dyrekcją George'a Tchitchinadzego – jednego z najbardziej lubianych artystów Gruzji, który błyskawicznie zdobył uznanie publiczności i krytyków ze względu na imponujące muzyczne umiejętności, smak i wyobraźnię, charyzmę, a jednocześnie ciepło i wrażliwość w kontaktach z publicznością i z muzykami. George Tchitchinadze współpracował z kilkoma polskimi orkiestrami, takimi jak Sinfonia Iuventus, Sinfonia Varsovia czy Orkiestra Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Obecnie prowadzi klasę dyrygentury i stoi na czele Wydziału Operowego w Państwowym Konserwatorium w Tbilisi.

Po zakończeniu Koncertu, około godz. 23.00 w odświętnym foyer Polskiej Filharmonii Bałtyckiej rozpocznie się Bal Sylwestrowy połączony z kolacją. Informacje dodatkowe – na stronie PFB.