Polmic - FB

aktualności

Szczecin | Dzieje grzechu

Dzieje17 marca 2018 roku o godz. 19:00 Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza widzów na balet Dzieje grzechu z muzyką Mieczysława Karłowicza w choreografii Karola Urbańskiego.

Doskonale wytańczona narracja okraszona jest przepięknymi kostiumami i imponującymi wizualizacjami. Silne emocje i piękno tańca w najczystszej postaci. Czy miłość kobiety może sprowadzić ją na samo dno? Czy w opanowanym przez mężczyzn świecie jest w stanie ocalić swoją godność? Spektakl inspirowany filmem Waleriana Borowczyka okrzykniętym największym skandalem polskiego kina i równie głośną książką Stefana Żeromskiego o tym samym tytule. Historia kobiety osamotnionej w świecie mężczyzn. Kobiety, która wiedziona namiętnościami trafia na samo dno. Kobiety, która od tego dna potrafi się odbić i ocalić pierwiastek siebie. Również historia świata. Świata, w którym nasze emocje, uczucia i słabości są obserwowane jak w sklepowej witrynie.

Balet Dzieje grzechu to spotkanie z literaturą, a nawet z… filmem. Spektakl zyskał wyraz filmowy, stając się baletem fabularnym, taneczną adaptacją opowiadanej treści. Karol Urbański, twórca tego spektaklu, zilustrował opowieść muzyką z epoki – późnoromantycznymi poematami symfonicznymi Mieczysława Karłowicza, które zaprezentuje Orkiestra Opery na Zamku pod dyrekcją Jerzego Wołosiuka. Solowe partie wokalne wykonają Joanna Tylkowska-Drożdż i Paweł Wolski.

Informacja o biletach – na stronie: http://www.opera.szczecin.pl