Polmic - FB

aktualności

Kraków | Projekt „Mosty”: prawykonania dzieł polskich kompozytorów

MostyAkademia Muzyczna w Krakowie zaprasza 14 marca 2018 roku na godz. 18:30 do Sali Koncertowej przy ul św. Tomasza 43 na koncert w ramach projektu „Mosty”.

„Mosty" są cyklem koncertów-prezentacji oraz wystaw poświęconych wspaniałym muzykom, pedagogom, absolwentom i studentom związanym z Akademią Muzyczną w Krakowie. Projekt jest organizowany przez Katedry: Kameralistyki, Kompozycji oraz Teorii i Interpretacji Dzieła Muzycznego. Tym razem wieczór zostanie dedykowany wybitnym postaciom krakowskiego świata muzycznego: prof. Krystynie Moszumańskiej-Nazar, prof. Marii Fieldorf i prof. Zbigniewowi Szlezerowi.

W cyklu prawykonań usłyszymy Concertato na kanwie muzyki K. Moszumańskiej na instrumenty perkusyjne (2018) dr hab. Magdaleny Długosz, Poco divertimento na wiolonczelę i fortepian (2018) prof. Anny Zawadzkiej-Gołosz oraz Z powyginanych figur gobeliny na perkusję, wiolonczelę, fortepian na cztery ręce, dwie piły i warstwę elektroakustyczną (2018) mgr. Kamila Kruka, w wykonaniu którego udział weźmie sam kompozytor. Utwory zaprezentują: perkusiści Jan Pilch i Tomasz Sobaniec, wiolonczelistka Barbara Łypik-Sobaniec, pianistki Monika Wilińska-Tarcholik, Milena Kędra i Monika Płachta. W drugiej części koncertu zespół studentów Akademii Muzycznej pod dyrekcją Stanisława Welanyka wykona Music for five Krystyny Moszumańskiej-Nazar.

Wstęp na koncert jest wolny.

Dodatkowe informacje – na stronie: https://www.amuz.krakow.pl