Polmic - FB

aktualności

Częstochowa | Europejska muzyka chóralna

FCz19 kwietnia 2018 roku o godz. 19.00 odbędzie się koncert Chóru Filharmonii Częstochowskiej, który zaprezentuje utwory Karola Szymanowskiego, Pawła Łukaszewskiego, Wojciecha Widłaka i Krzysztofa Pendereckiego.

Przejmująca, pełna emocji, zróżnicowana i wielowarstwowa – taka jest właśnie europejska muzyka chóralna, która na przestrzeni wieków rozwija się i prezentuje coraz to nowe spojrzenie na możliwości wykorzystania głosu ludzkiego. Kolejny „Czwartkowy Wieczór” z Chórem Filharmonii Częstochowskiej „Collegium Cantorum” to szerokie spojrzenie na najciekawsze zjawiska w muzyce chóralnej tworzonej przez największych kompozytorów europejskich. Częstochowski zespół pod kierunkiem Janusza Siadlaka sięgnie wstecz do Brahmsa i Mendelssohna, a swoją wokalną podróż zakończy na twórczości Pendereckiego.

Program koncertu „Europejska muzyka chóralna” będzie zdecydowanie zróżnicowany, ale utwory wybrane przez dyrektora chóru charakteryzować się będą wielką emocjonalnością, jak mówi sam maestro Siadlak: „każdy jest głęboko przejmujący na swój własny niepowtarzalny sposób”.

W programie koncertu znajdą się m.in. Crucem tuam adoramus Pawła Łukaszewskiego, Pieśni kurpiowskie Karola Szymanowskiego, Misericordias Domini Wojciecha Widłaka, Agnus Dei Krzysztofa Pendereckiego, a także wiele innych pereł europejskiej muzyki a cappella. Podobny program Chór przedstawi kilka dni później, 24 kwietnia, w Filharmonii Czelabińskiej (Rosja) podczas III Festiwalu Muzyki Chóralnej.

Informacja o biletach – na stronie: https://www.filharmonia.com.pl