Polmic - FB

aktualności

Warszawa | Lato w Sinfonii Varsovii

SVWraz z nadejściem maja Sinfonia Varsovia rozpoczyna letni sezon artystyczny, który potrwa od 12 maja do 21 września 2018. Po raz pierwszy koncerty symfoniczne i kameralne, potańcówki, spektakle i wystawy odbędą się w nowopowstałym Pawilonie Koncertowym (Warszawa, ul. Grochowska 272).

„Lato w Sinfonii Varsovii” – pod tym hasłem przez najbliższe pięć miesięcy – od 12 maja do 21 września – odbędzie się prawie 100 wydarzeń, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Ósmą edycję popołudniowych koncertów kameralnych „Letnie Koncerty na Grochowskiej” (12.05-26.08), które będą odbywać się niezmiennie w soboty i niedziele o godz. 16.00, zainauguruje znakomity duet – Janusz Olejniczak i Tomasz Strahl (12.05). Artyści zaprezentują m. in. Mazurki op. 50 nr 1, 2 Karola Szymanowskiego. Podczas kolejnych wydarzeń posłuchamy m.in. Olgi Pasiecznik, Wakarecy Duo Piano, Alexandra Geberta i Macieja Frąckiewicza czy Kai Danczowskiej oraz młodych zdolnych uczestników Akademii Sinfonia Varsovia i Akademii Operowej.

Po raz pierwszy w historii w siedzibie orkiestry zabrzmią regularne koncerty symfoniczne, a wszystko dzięki przestrzeni Pawilonu Koncertowego, który pomieści 400-osobową publiczność. Premierowy cykl „Sinfonia Varsovia na Grochowskiej” (25.05, 31.08, 7.09, 21.09) w Pawilonie Koncertowym to nie lada gratka dla miłośników symfoniki poza murami filharmonii i sal koncertowych. Podczas czterech spotkań muzycy zaprezentują różnorodny repertuar – od muzyki klasycznej, poprzez filmową, aż po jazz. Cykl rozpocznie Koncert Życzeń (25.05), którego program zostanie wyłoniony w głosowaniu publiczności.

Muzyczny prezent orkiestry dla mieszkańców Warszawy, czyli Festiwal im. Franciszka Wybrańczyka „Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu” (16-23.06) to kolejna okazja, aby usłyszeć na Grochowskiej orkiestrę w symfonicznym składzie, bowiem inauguracja i finał odbędą się w Pawilonie.

Na czas sezonu letniego powrócą także Potańcówki, cieszące się niezwykłą popularnością i wśród stałych bywalców, i słuchaczy dopiero rozpoczynających przygodę z muzyką.

Informacje o biletach, wydarzeniach i głosowaniu są dostępne na stronie: www.sinfoniavarsovia.org