Polmic - FB

nasze patronaty

Poznań | Mistrz i Uczniowie – koncert muzyki prof. Lidii Zielińskiej i jej wychowanków

CKZ17 maja 2018 roku o godz. 19.00 w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek w Poznaniu odbędzie się przedsięwzięcie „Mistrz i Uczniowie – koncert muzyki prof. Lidii Zielińskiej i jej wychowanków”.

Koncert inicjuje cykl „Mistrz i uczniowie” prezentujący sylwetki poznańskich kompozytorów, związanych z Akademią Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, i ich studentów. Cykl ma skłonić słuchaczy do uchwycenia charakterystycznego rysu najnowszej twórczości poznańskich kompozytorów, jednocześnie podkreślając wyjątkową relację Mistrz-Uczeń, która odzwierciedla się w prezentowanej twórczości.

Wieczór 17 maja poświęcony będzie jednej z najbardziej uznanych poznańskich kompozytorek, prof. dr hab. Lidii Zielińskiej i jej uczniom: dr Katarzynie Taborowskiej, Michałowi Janosze i Dominikowi Pukowi. Na blisko godzinny koncert złożą się cztery symfoniczne utwory wymienionych artystów, prezentujące różnorodność obsady wykonawczej oraz postaw twórczych na przestrzeni ostatnich lat. Co więcej, program przewiduje dwa prawykonania i jedno prawykonanie polskie. Będą to następujące utwory: X3 na ensemble Lidii Zielińskiej (2011) – polskie prawykonanie, stultifera navis na orkiestrę Dominika Puka (2017, rev. 2018), The blue oranges na rozszerzony fortepian i orkiestrę Michała Janochy (2018) – prawykonanie, oraz Scratch na orkiestrę Katarzyny Taborowskiej-Kaszuby (2018) – prawykonanie.

Wykonawcą koncertu będzie Trans-for-Matha Ensemble, współtworzony przez studentów i absolwentów Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, pod dyrekcją Michała Janochy. Solistą w utworze Michała Janochy The blue oranges będzie pianista Llorenç Prats Boscà. Słowo o muzyce podczas koncertu wygłosi dr Małgorzata Pawłowska.

Koncert organizowany jest w Centrum Kultury ZAMEK przez Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Więcej: na stronie http://ckzamek.pl