Polmic - FB

nasze patronaty

Katowice | Środa Młodych w NOSPR: „Silesia” przedstawia Al Pari Quartet

NOSPR13 czerwca 2018 roku o godz.19.30 w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia kwartet smyczkowy Al Pari wykona VII Kwartet smyczkowy Grażyny Bacewicz.

Po raz kolejny Instytucja Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia” zaprosiła do współpracy kwartet smyczkowy Al Pari. Zespół powstał w 2017 roku z inicjatywy studentek Akademii Muzycznej w Katowicach. Tworzą go: skrzypaczki – Marta Lucjan i Alicja Miruk-Mirska, altowiolistka Magdalena Maier i wiolonczelistka Elżbieta Rychwalska, artystki o niemałym doświadczeniu zarówno solowym, jak i kameralno-orkiestrowym, pozwalającym na osiągnięcie dojrzałości w brzmieniu i interpretacjach. Swój warsztat doskonaliły pod kierunkiem prof. Szymona Krzeszowca w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wcześniej zdobywały doświadczenie w dziedzinie kameralistyki, praktykując grę w różnych składach kameralnych i zdobywając nagrody na międzynarodowych konkursach muzycznych. W ubiegłym roku kwartet wziął udział w 43. Międzynarodowych Kursach Muzycznych im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie w klasie kameralistyki prof. Andrzeja Orkisza, w warsztatach podczas Jaw Music Festival w Jaworznie prowadzonych przez skrzypka Yury’ego Revicha, otrzymał stypendium fundacji Hansa i Eugenii Jütting i został zaproszony do udziału w koncertach organizowanych w mieście Stendal w Niemczech.

W lutowym koncercie muzyki kameralnej w katowickim Muzeum Archidiecezjalnym kwartet zaprezentował się w dziełach Mozarta i Mendelssohna. Tym razem w ramach cyklu „Środa Młodych – Silesia przedstawia” zespół wykona trzy kwartety z wielkiej literatury kameralnej – kompozycje Ludwiga van Beethovena, Claude’a Debussy’ego i Grażyny Bacewicz.

Patronat medialny nad koncertami NOSPR objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Informacja o biletach – na stronie http://www.nospr.org.pl