Polmic - FB

aktualności

Ostróda | II Arena Festiwal film & music

Arena FestiwalW dniach 29 czerwca – 1 lipca 2018 roku odbędzie się II Festiwal muzyki filmowej „Arena Festiwal film & music".

Arena Festiwal film & music narodził się w 2017 roku w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie odbiorców muzyką filmową. Jest najmłodszym polskim festiwalem muzyki filmowej, który jednocześnie idealnie wpisał się w zapotrzebowanie na ten gatunek muzyki i charakter widowiska. Partnerem Strategicznym Festiwalu jest Centrum Targowo-Konferencyjne EXPO Mazury, w halach którego odbywają się koncerty i część wydarzeń towarzyszących. Organizatorami Festiwalu są dwie instytucje kultury województwa warmińsko-mazurskiego: Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. Feliksa Nowowiejskiego oraz Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Dyrektorem artystycznym festiwalu i jego pomysłodawcą jest Piotr Sułkowski – dyrygent, dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

Gośćmi specjalnymi festiwalu będą: Agnieszka Holland– reżyserka i scenarzystka filmowa, Michał Lorenc – kompozytor, Jerzy Satanowski– kompozytor, aranżer, reżyser spektakli muzycznych, Antoni Komasa-Łazarkiewicz – kompozytor, producent muzyki filmowej.

Podczas tegorocznego Festiwalu odbędą się trzy koncerty: „Filmowe piosenki”, „Przeboje Kina Familijnego” i „Światowa Muzyka Filmowa”. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod batutą Piotra Sułkowskiego wykona m. in. muzykę Krzesimira Dębskiego do filmu Ogniem i mieczem, Michała Lorenca do filmu Bandyta, Henryka Kuźniaka do filmu Vabank oraz Wojciecha Kilara do filmów Trędowata, Smuga cienia, Ziemia obiecana, Dziewiąte wrota i Pan Tadeusz.

Szczegółowy program – na stronie: http://www.arenafestival.pl