Polmic - FB

aktualności

Warszawa | VI Festiwal „Strefa Ciszy”

StrefaW każdy weekend od 30 czerwca do 29 lipca 2018 roku w Łazienkach Królewskich odbywać się będzie międzynarodowy Festiwal Strefa Ciszy. Na kilku scenach plenerowych podczas ponad 100 koncertów wybrzmi muzyka z różnych stron świata.

Szósta edycja festiwalu obejmuje pięć weekendów, z których każdy poświęcony będzie innej muzyce i kulturze. Na początek, 30 czerwca i 1 lipca, usłyszymy polskie rytmy. Wystąpi m. in. orkiestra Kameralna N-Harmonia, która zaprezentuje Serenadę na orkiestrę smyczkową op. 2 Mieczysława Karłowicza.

Nasza muzyka rodzima zapoczątkuje festiwalową podróż w cztery strony świata: na północ (7-8 lipca), południe (14-15 lipca), wschód (21-22 lipca) i zachód (28-29 lipca). Koncerty odbywać się będą w łazienkowskich ogrodach przez cały dzień na kilku scenach jednocześnie: Scenie Żółtej przy Starej Kordegardzie, Scenie Pomarańczowej przy Wodozbiorze, Scenie Czerwonej przy Trou Madame i Scenie Purpurowej przy Świątyni Sybilli. Program poszczególnych festiwalowych dni ułożony jest w taki sposób, by goście mogli odbywać muzyczne spacery po Łazienkach, słuchając wielu różnych zespołów. W koncertach wezmą udział m.in. Camerata Silesia, Danar (muzyka irlandzka i celtycka), Bum Bum Orkestar (muzyka bałkańska), Yerba Mater (muzyka bliskiego i dalekiego wschodu) oraz duet Masecki/Rogiewicz (projekt „Ragtime”).

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie Festiwalu.