Polmic - FB

aktualności

Poznań | Scena Letnia w Akademii Muzycznej 2018

PWzorem lat ubiegłych Fundacja Akademii Muzycznej we współpracy z Akademią Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego i Urzędem Miasta Poznania przygotowała atrakcyjną ofertę koncertową dla wszystkich tych, którzy planują spędzić lato w Poznaniu – cykl koncertów „Scena Letnia w Akademii Muzycznej” w dniach 30 czerwca – 1 września 2018 roku.

Tradycja muzycznych spotkań w okresie letnim ma ponad dwudziestoletnią tradycję. Do 2012 roku siedzibą koncertów był Ratusz Poznański (cykl nosił nazwę „Letnie Koncerty Ratuszowe”), a od 2013jest nią Aula Akademii (nazwę zmieniono na „Scena Letnia w Akademii Muzycznej”). Na decyzję o zmianie lokalizacji koncertów wpłynął między innymi czynnik logistyczny – w Auli im. Stefana Stuligrosza może pomieścić się blisko trzy razy więcej słuchaczy, niż w salach Ratusza.

Na cykl wakacyjnych spotkań z muzyką w wykonaniu pedagogów i studentów Akademia Muzyczna zaprasza w środy lipca i sierpnia 2018 roku (4, 11, 18, 25 lipca oraz 1, 8, 22, 29 sierpnia) oraz w czwartek, 16 sierpnia, na godz. 17.00. Koncerty odbędą się ponadto na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania w dniach 30 czerwca i 1 września o godz. 12.15. W programie koncertów znajdą się utwory polskich kompozytorów XX-XXI wieku: Grażyny Bacewicz, Mieczysława Karłowicza, Stefana Kisielewskiego, Witolda Lutosławskiego, Franciszka Maklakiewicza, Feliksa Nowowiejskiego, Ludomira Różyckiego, Władysława Żeleńskiego, a także odbędzie się prawykonanie utworu Trzy pieśni do słów Sergio Boscardina na sopran, klarnet, fortepian i elektronikę autorstwa Piotra Pawlika. Atrakcyjny, zróżnicowany repertuar oraz wysoki poziom wykonawczy sprawią, że i w tym roku prezentacje muzyczne w siedzibie Akademii oraz na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania staną się ważnym punktem wakacyjnej oferty kulturalnej miasta.

Wstęp na koncerty jest wolny i bezpłatny.

Dodatkowe informacje – na stronie: https://amuz.edu.pl/