Polmic - FB

aktualności

Warszawa | XI Letni Festiwal Nowego Miasta

Festiwal Nowego MiastaXI Letni Festiwal Nowego Miasta rozpocznie się 20 lipca i potrwa do 5 sierpnia 2018, obejmując szereg koncertów kameralnych w kościołach zlokalizowanych na warszawskim Nowym Mieście. W ramach finału prawykonany zostanie utwór Clay Tablets II Edwarda Sielickiego.

Festiwal rozpocznie koncert w wykonaniu Sonorus Quartet, w skład którego wchodzą grający na instrumentach historycznych muzycy MACV Warszawskiej Opery KameralnejW programie znajdą się kompozycje Radziwiłła, ElsneraMoniuszki. Kolejny piątkowy wieczór (27 lipca) to recital znakomitej sopranistki Anny Mikołajczyk i pianisty Roberta Morawskiego, którzy wykonają pieśni Chopina i Moniuszki. Kameralne piątki zakończy charyzmatyczny akordeonista Maciej Frąckiewicz (3 lipca), w którego interpretacji usłyszymy kompozycje Przybylskiego, Majkusiaka, Pendereckiego, Lutosławskiego, Tabakiernika i Tuchowskiego.

Dwie kolejne niedziele (22 i 29 lipca) wypełni muzyka Chopina, Karłowicza, Stolpe i Maliszewskiego, a wystąpią: Warsaw Camerata pod dyrekcją Pawła Kos-Nowickiego wraz z pianistą Pawłem Kowalskim oraz Zespół Kameralistów Camerata Vistula z wiolonczelistką Anną Wróbel w roli solistki.

Na zakończenie XI Letniego Festiwalu Nowego Miasta Jerzy Maksymiuk poprowadzi orkiestrę Warsaw Camerata, a na instrumentach perkusyjncyh zagra Leszek Lorent. 5 sierpnia w Kościele Stygmatów św. Franciszka muzycy dokonają światowego prawykonania utworu Clay Tablets II Edwarda Sielickiego, który powstał w ramach programu "Zamówienia kompozytorskie" Instytutu Muzyki i Tańca. Ponadto usłyszymy kompozycje Lutosławskiego, Paderewskiego i Maksymiuka.

Festiwal współfinansowany przez m.st. Warszawę. Organizator: Fundacja "Nowa Orkiestra Kameralna". Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny!

ZOBACZ: Stronę Festiwalu na FB