Polmic - FB

aktualności

IX Festiwal Muzyki Kameralnej w Urlach

FestiwalIX Festiwal Muzyki Kameralnej w Urlach potrwa do 11 sierpnia 2018 roku.

Festiwal Muzyki Kameralnej w Urlach to cykl koncertów organizowany od 2010 roku przez Stowarzyszenie Przyjaciół Kultury i Parafię Matki Bożej Częstochowskiej w Urlach. Od 2011 roku realizowany jest we współpracy z Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie przemianowanym w 2014 roku na Mazowiecki Instytut Kultury, odpowiedzialnym za kształt programowy przedsięwzięcia.

Podczas festiwalu prezentowane są głównie utwory muzyki klasycznej w wykonaniu uznanych zespołów kameralnych. Koncerty odbywają się w każdą sobotę o godz. 18.00 w kościele p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Urlach przy ul. Pięknej 8.

28 lipca wystąpi najbardziej obiecujący kwartet smyczkowy młodego pokolenia, New Music Quartet – laureaci I Nagrody oraz trzech Nagród Specjalnych na II Międzynarodowym Konkursie Kwartetów Smyczkowych im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. zespół wykona utwory polskich kompozytorów współczesnych: Andrzeja Panufnika, Krzysztofa Pendereckiego i Karola Szymanowskiego. W programie koncertu Zespołu Harmonijek Ustnych Animato 4 sierpnia znajdą się utwory Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego i Mateusza Święcickiego. Na koniec wystąpi Krakowskie Trio Stroikowe, które zaprezentuje m. in. kompozycje Krzesimira Dębskiego.

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

Szczegółowy program – na stronie: www.mik.waw.pl