Polmic - FB

aktualności

Warszawa | Na półmetku Letnich Koncertów na Grochowskiej

LetnieCykl popołudniowych Letnich Koncertów na Grochowskiej potrwa aż do 26 sierpnia 2018 roku, dostarczając wielu muzycznych wrażeń.

W trakcie dotychczasowych koncertów w Pawilonie Koncertowym zagościło wielu wybitnych artystów, prezentując repertuar od baroku i klasycyzmu, po piosenki Jerzego Wasowskiego i musicale Leonarda Bernsteina. Program drugiej połowy cyklu wygląda równie interesująco, zachęcając do poznawania muzyki kameralnej w wykonaniu znakomitych muzyków.

Niezwykle ciekawie zapowiada się koncert Duetu HarSax, który wystąpi 29 lipca. Zespół, tworzony przez saksofonistę Daniela Kobielskiego i harfistę Juliusza Wesołowskiego wykona kompozycje przeznaczone oryginalnie na ten niecodzienny skład. W wykonaniu duetu usłyszymy m. in.kompozycję SaHarBAD na saksofon altowy i harfę Anny Marii Huszczy. Podczas koncertu artyści dokonają ponadto prawykonania utworu Macieja Małeckiego Scherzo na saksofon altowy i harfę. Na uwagę zasługuje koncert 4 sierpnia, podczas którego skrzypek Marcin Markowicz i pianista Grzegorz Skrobiński zaprezentują Sonatinę D-dur op. 46 Mieczysława Wajnberga.

Tradycyjnie, w trakcie Letnich Koncertów na Grochowskiej, wystąpią wyróżniający się młodzi artyści, stypendyści Fundacji Sinfonia Varsovia, laureaci I Międzyuczelnianego Konkursu Altówkowego (Gdańsk 2017) i wyróżniający się studenci klasy kameralistyki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, w repertuarze których również znajduje się polska muzyka współczesna.

Letnie Koncerty na Grochowskiej odbywają się w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 16:00.

Szczegółowe informacje o koncertach dostępne na stronie: http://www.sinfoniavarsovia.org