Polmic - FB

aktualności

Kalisz | Finał XI Festiwalu Muzycznego Południowej Wielkopolski

Szczypiorno5 sierpnia 2018 roku o godz. 18.00 w Kaliszu odbędzie się finał XI Festiwalu Muzycznego Południowej Wielkopolski „Szczypiorno: u źródeł niepodległości”.

Czeka nas fascynujące spotkanie z polską muzyką. W wykonaniu kaliskich filharmoników pod dyrekcją Adama Klocka na początku koncertu, tam gdzie zwyczajowo spodziewamy się uwertury, zabrzmi Serenada na smyczki Mieczysława Karłowicza, muzyka 20-letniego młodzieńca zapowiadająca przyszły wielki talent, tego, obok Karola Szymanowskiego, najwybitniejszego kompozytora swoich czasów.

Po tym wstępie orkiestrowym do fortepianu zasiądzie pianista młodego pokolenia, Piotr Kosiński, by wraz z towarzyszącą mu orkiestrą zagrać urzekające pożegnanie ojczyzny, czyli Koncert fortepianowy e-moll Fryderyka Chopina, który za chwilę na zawsze opuści kraj. W finale zaś przeniesiemy się na Orawę, do współczesności, wraz z muzyką zawsze wzbudzającą największy entuzjazm publiczności, zmarłego przed pięcioma laty Wojciecha Kilara.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Organizatorzy zapewniają również bezpłatny dojazd na koncert i powrót z koncertu: oznaczony autobus KLA z przystanku przy ul. Nowy Świat (przy Sali koncertowej Filharmonii Kaliskiej). Odjazd o godz. 17.15, powrót o 20.00.

Więcej na www.filharmoniakaliska.pl