Polmic - FB

aktualności

Warszawa | Królewskie Arkady Sztuki 2018

Krolewskie ArkadyW dniach 3 sierpnia – 15 września 2018 roku w Arkadach Kubickiego u podnóża ogrodów Zamku Królewskiego nad brzegiem Wisły będzie miała miejsce dziewiąta edycja festiwalu artystycznego Królewskie Arkady Sztuki, realizowanego przez Zamek Królewski w Warszawie od 2010 roku.

Festiwal stanowi wspaniałą okazję do zapoznania się z twórczością artystów teatralnych i muzyków, którzy zaprezentują swój kunszt w trakcie 15 występów. O różnorodności oraz atrakcyjności wydarzeń przewidzianych w aktualnym programie będą się mogli Państwo przekonać podczas siedmiu letnich weekendów.

W tegorocznym programie Królewskich Arkad Sztuki znajdą się prezentacje polskiego teatru plastycznego. Dla najmłodszych miłośników sztuki przygotowano siedem spotkań w ramach cyklu Arkady Dzieciom – cztery z teatrem i trzy z muzyką. W ramach atrakcji muzycznych do młodych melomanów skierowane są warsztaty „Dzień dobry, muzyko!”. Będą to na pewno trzy niezapomniane przedpołudnia w klimacie koncertów promenadowych z udziałem publiczności. Poprowadzą je dyrygent Paweł Kos-Nowicki i jego muzykujący przyjaciele.

Wyjątkowo atrakcyjnie zapowiada się „dorosły” program muzyczny festiwalu, który stanowi naturalne odniesienie do tradycji koncertów na dworze polskich królów. Dwa koncerty symfoniczne z przewagą muzyki polskiej, zarówno klasycznej, jak i współczesnej, ze względu na dobór kompozytorów nawiązywać będą do obchodzonej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas pierwszego z tych wieczorów wystąpi orkiestra Sinfonia Viva pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza, w trakcie drugiego zaś – orkiestra Warsaw Camerata, którą poprowadzi Maestro Jerzy Maksymiuk, wielka, charyzmatyczna postać polskiej sceny muzycznej. W solowym recitalu usłyszymy także znakomitego pianistę Pawła Kowalskiego.

Szczegółowy program – na stronie: https://www.zamek-krolewski.pl