Polmic - FB

aktualności

Radziejowice | Koncerty w ramach Międzynarodowego Kursu Kompozytorskiego „Synthetis”

Synthetis6 i 9 sierpnia 2018 roku o godz. 20.00 w Radziejowicach odbędą się koncerty w ramach Międzynarodowego Kursu Kompozytorskiego „Synthetis”.

Fundacja „Ogrody Muzyczne” zaprasza na koncerty w ramach Międzynarodowego Kursu Kompozytorskiego „Synthetis” 2018, który potrwa do 10 sierpnia 2018 roku. Międzynarodowy Kurs Kompozytorski „Synthetis”, którego dyrektorem artystycznym jest prof. Zygmunt Krauze, stanowi reaktywację słynnych kursów kompozytorskich organizowanych w latach 80. i 90. przez Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej. Zaproszenie do wygłoszenia wykładów i przeprowadzenia indywidualnych zajęć z uczestnikami tegorocznego Kursu przyjęli tak wybitni kompozytorzy, jak Chen Yi (Chiny), Mauricio Sotelo (Hiszpania), Ondřej Adámek (Czechy) i Johannes Kreidler (Niemcy). Kursanci będą również mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji z artystami-rezydentami. W tym roku będą to muzycy tworzący renomowany niemiecki zespół E-MEX.

W Nowym Domu Sztuki Pałacu w Radziejowicach 6 sierpnia odbędzie się recital profesora Zygmunta Krauzego, który zaprezentuje m. in. własne kompozycje. Natomiast 9 sierpnia będzie miał miejsce koncert finałowy Międzynarodowego Kursu, podczas którego niemiecki zespół E-MEX wykona wybrane utwory skomponowane w trakcie trwania Kursu.

Organizatorzy proszą o mailowe potwierdzenie obecności na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.