Polmic - FB

nasze patronaty

VIII edycja nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej

KoryfeuszRozpoczyna się ósma edycja nagrody polskiego środowiska muzycznego Koryfeusz Muzyki Polskiej. Do 10 września 2018 roku za pośrednictwem strony www.koryfeusz.org.pl można zgłaszać kandydatury do nagrody.

Nagroda w 2018 roku przyznana zostanie po raz ósmy. Koryfeusz Muzyki Polskiej jest wyróżnieniem dla osób, grup artystów i instytucji działających w obszarze różnorodnej gatunkowo i chronologicznie muzyki polskiej. Jest to nagroda zainicjowana i wręczana przez środowisko muzyczne.

Nagroda zostanie przyznana w kategoriach: Osobowość Roku, Wydarzenie Roku, Nagroda Honorowa oraz skierowanej do młodych artystów – kategorii Odkrycie Roku.

Laureaci otrzymają statuetki Koryfeusz Muzyki Polskiej oraz nagrody finansowe ufundowane przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS oraz Związek Artystów Wykonawców STOART.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 1 października w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie w siódmą rocznicę działalności IMiT, przypadającą w Międzynarodowym Dniu Muzyki. Gala współorganizowana jest przez Program 2 Polskiego Radia.

Organizatorem nagrody „Koryfeusz Muzyki Polskiej” jest Instytut Muzyki i Tańca.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Regulamin przyznawania nagrody dostępny jest na stronie www.koryfeusz.org.pl