Polmic - FB

aktualności

Janowice | II Vitis Music Sfera Festival

VitisII Vitis Music Sfera Festival, który odbędzie się w dniach 12–18 sierpnia 2018 roku, to druga edycja wyjątkowego wydarzenia muzycznego, które odbywa się na szczycie winnicy w Janowicach.

Ideą przedsięwzięcia jest prezentowanie i łączenie różnych gatunków muzyki – od klasycznej poprzez jazzową do rozrywkowej. Janowicki Festiwal, który ma szansę stać się znanym i rozpoznawalnym w Polsce świętem muzyki, promuje nie tylko artystów z kraju i ze świata, ale przede wszystkim bogactwo geograficzne i kulturowe Województwa Małopolskiego. Głównym celem przedsięwzięcia jest wzbogacenie oferty artystycznej regionu poprzez zapraszanie wybitnie uzdolnionych artystów, reprezentujących różne gatunki muzyki, jak również zapewnienie mieszkańcom i gościom z Tarnowa oraz okolicznych miejscowości dostępu do najwyższej jakości wydarzeń kulturalnych. Kultywowanie tradycji muzycznych nawiązuje do patrona Fundacji, Ignacego Jana Paderewskiego – wybitnego pianisty i polityka, który w swojej winnicy zapoczątkował trwające do dziś koncerty podczas „Paderewski Festival”.

II edycja Vitis Music Sfera Festival rozpocznie się 12 sierpnia, i przez 7 dni będą odbywały się koncerty na żywo. Muzycy wystąpią jako soliści, kameraliści oraz orkiestra smyczkowa, która powstała podczas pierwszej edycji wydarzenia, jako nawiązanie do międzynarodowych tradycji najlepszych festiwali na świecie: Festival Marthy Argerich w Lugano i Festiwalu Wielkanocnego w Baden Baden. Zaprezentowane zostaną m. in. utwory patrona Fundacji – Ignacego Jana Paderewskiego.

Szczegółowy program – na stronie: http://www.festival.vitismusicsfera.pl/