Polmic - FB

aktualności

Warszawa | "Chopin–Górecki. Źródła i Inspiracje"

Chopin GóreckiUniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina zaprasza do wzięcia udziału w 19. edycji festiwalu i kursach muzycznych "Chopin–Górecki. Źródła i Inspiracje", które odbędą się w dniach 13–22 sierpnia 2018.

W ramach kursów oferowane są indywidualne lekcje z wybitnymi artystami o międzynarodowej sławie, wykładowcami UMFC następujących sekcji: Fortepian, Organy, Kameralistyka, Smyczkowe, Dęte drewniane, Dęte blaszane, Akordeon, Harfa, Gitara, Perkusja, Kompozycja, Śpiew oraz Muzyka Dawna. Ponadto w pogramie znajdą się koncerty, wykłady i wycieczki po Polsce, m.in. zwiedzanie dworku Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli.

W ramach koncertu inauguracyjnego, 13 sierpnia o godz. 19:30 w Sali Koncertowej UMFC, trio akordeonowe Motion Trio zaprezentuje m.in. utwory Fryderyka Chopina, Wojciecha Kilara, Janusza Wojtarowicza oraz kompozycje własnego autorstwa. 16 sierpnia wystąpi duet fortepianowy Duo Granat: Tamara Granat i Adrian Kreda. 18 sierpnia odbędzie się koncert klasy perkusji UMFC "The Rhythm of the World", natomiast w koncercie finałowym, 21 sierpnia, zaprezentują się uczestnicy kursów.

Bilety dostępne od 8 sierpnia 2018, w godz. 16.00-19.00 w Księgarni Wydawnictwa Chopin University Press, ulokowanej na parterze Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

Więcej informacji – na stronie: http://www.chg.chopin.edu.pl/