Polmic - FB

aktualności

Szczecin | „Sierpniowe przełomy”

Przelomy1 września 2018 roku o godz. 20:00 na placu Solidarności w Szczecinie będzie można wysłuchać koncertu „Sierpniowe przełomy”, organizowanego co roku przez Operę na Zamku.

To plenerowe muzyczne wydarzenie przyciąga za każdym razem olbrzymią liczbę widzów, którzy w urzekającej atmosferze letniego wieczoru słuchają lubianych kompozycji znanych z najsłynniejszych dzieł polskiej kinematografii. 1 września na dachu Centrum Dialogu Przełomy, w swoistym hołdzie złożonym wszystkim uczestnikom szczecińskich strajków, zabrzmią znane i uwielbiane nie tylko przez kinomanów kompozycje. „Sierpniowe przełomy”, to nastrojowa podróż przez polską muzykę filmową, której przewodnikami będą: Jerzy Wołosiuk – dyrektor artystyczny Opery na Zamku w Szczecinie - oraz Tomasz Raczek – znany krytyk filmowy.

W tegorocznej edycji zabrzmi między innymi utwór W stepie szerokim z serialu Przygody pana Michała, temat z filmu Kronika wypadków miłosnych Wojciecha Kilara czy suita ze znanej komedii Kingsajz Krzesimira Dębskiego. Tradycyjnie już w programie znajdą się Mury Jacka Kaczmarskiego i Sen o Victorii grupy Dżem, które w tym roku wykona z orkiestrą opery Mariusz Ostrowski. Podczas tegorocznej edycji usłyszymy także zachwycający słowem i formą muzyczną Bema pamięci żałobny rapsod, w wersji muzycznej znany z krótkometrażowego filmu i niesamowitego wykonania Czesława Niemena.

Organizatorzy proszą zabrać ze sobą poduszki i koce. Wstęp wolny.

Dodatkowe informacje – na stronie: http://www.opera.szczecin.pl