Polmic - FB

aktualności

Koncert dyplomantów Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu

AM7 września 2018 roku o godz. 19.00 w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu odbędzie się Koncert dyplomantów.

Podczas koncertu wraz z Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej im. Tadeusza Szeligowskiego wystąpią: pianista Łukasz Byrdy z klasy prof. zw. dra hab. Waldemara Andrzejewskiego i prof. AM dr hab. Joanny Marcinkowskiej i dyrygent Jarosław Szemet z klasy prof. zw. dra hab. Warcisława Kunca. Prezentacje studentów Akademii z profesjonalną orkiestrą stały się tradycją Uczelni i od wielu lat wpisują się w jej działalność artystyczną. Jest to pierwszy moment u progu drogi artystycznej, kiedy studenci: instrumentaliści, dyrygenci czy kompozytorzy, mają szansę na pracę z dużym aparatem orkiestrowym. Możliwość wspólnego muzykowania z profesjonalistami jest dla młodych dyrygentów i solistów doświadczeniem nie do przecenienia. Od wielu lat Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu współpracuje w tym zakresie z Filharmonią Poznańską im. Tadeusza Szeligowskiego, a efektami tej współpracy są koncerty dyplomantów i Orkiestry Symfonicznej tej znakomitej instytucji, które rok rocznie spotykają się z życzliwym przyjęciem zarówno publiczności, jak i mediów.

W tym roku w wykonaniu dyplomanci dokonają prawykonania kompozycji zatytułowanej Respite na orkiestrę kompozytora Jakuba Unolta, dyplomanta z klasy prof. dra hab. Zbigniewa Kozuba. Zabrzmią również I Koncert fortepianowy Es-dur Franza Liszta i Sinfonia Sacra (III Symfonia) Andrzeja Panufnika.

Dodatkowe informacje – na stronie: https://amuz.edu.pl