Polmic - FB

ze świata

Prapremiera utworu Macieja Bałenkowskiego na konferencji SCI w USA

Balenkowski28 września 2018 roku o godz. 20.00 w Auer Hall w Jacobs School of Music – Indiana University w Bloomington będzie miała miejsce amerykańska prapremiera utworu Comets na orkiestrę kameralną Macieja Bałenkowskiego.

Wydarzenie odbędzie się w ramach SCI Student National Conference, konferencji organizowanej przez Society of Composers, odbywającej się corocznie w innym ośrodku akademickim w USA. Orkiestrę Kameralną Jacobs School of Music poprowadzi z za pulpitu dyrygenckiego Christian Olsen. SCI (Society of Composers, Inc.) to niezależna organizacja zajmująca się̨ rozwijaniem karier młodych twórców – kompozytorów oraz promocją muzyki współczesnej. Maciej Bałenkowski – laureat i finalista ponad 20 międzynarodowych i krajowych konkursów kompozytorskich – obecnie jest doktorantem w klasie prof. dr. h.c. mult. Krzysztofa Pendereckiego w Akademii Muzycznej w Krakowie. Jego utwory wykonywane są w Polsce, Kanadzie, Rosji, Holandii, Belgii, Szwajcarii, Niemczech, Czechach i na Węgrzech.

Udział kompozytora w wydarzeniu jest dofinansowany w ramach programu „Kultura polska na świecie” Instytutu Adama Mickiewicza.