Polmic - FB

aktualności

Wrocław | Projekt „Zaufanie – Vertrauen: Polacy i Niemcy zjednoczeni muzyką”

Koziej6 października 2018 roku o godz. 19.00 we wrocławskiej Katedrze św. Marii Magdaleny na ul. Szewskiej 10 odbędzie się koncert w ramach projektu „Zaufanie – Vertrauen: Polacy i Niemcy zjednoczeni muzyką”.

Projekt jest inicjatywą trojga polskich i niemieckich studentów. Ma na celu umożliwienie młodym muzykom z obu krajów poznanie się oraz wspólne zastanowienie się, jak ważne dla zbudowania przyjaźni i pokoju na świecie jest wzajemne zrozumienie i zaufanie. Ponadto, wspólna praca nad wykonaniem utworu muzycznego stanie się przestrzenią dla szukania porozumienia. Owocem współpracy będą w sumie 3 koncerty we Wrocławiu i w Berlinie w październiku i listopadzie.

Podczas koncertu we Wrocławiu odbędzie się premiera utworu Mass of Trust na sopran, chór i orkiestrę kameralną polskiej kompozytorki Zuzanny Koziej. Utwór zaprezentują chóry Neuer Kammerchor Berlin i Medici Canantes, Orkiestra Kameralna N-Harmonia oraz instrumentaliści z Polski i z Niemiec pod dyrekcją znakomitej dr hab. Agnieszki Franków-Żelazny.

Strona projektu: www.zaufanievertrauen.org