Polmic - FB

aktualności

Warszawa | Koncerty kameralne w Wilanowie

WOKW dniach 14 października, 4 listopada i 16 grudnia 2018 roku odbędzie się kolejna odsłona cyklu koncertów kameralnych w Wilanowie, organizowanych przez Warszawską Operę Kameralną.

Warszawska Opera Kameralna realizuje stały cykl koncertów w Sali Białej Pałacu Królewskiego Jana III Sobieskiego w Wilanowie, w czasie którego prezentowane są tak dzieła kameralne, jak i specjalne transkrypcje form symfonicznych oraz arie i pieśni. Wykonywana jest muzyka Wolfganga Amadeusza Mozarta, Dmitrija Szostakowicza, rodziny Straussów i utwory znakomitych polskich kompozytorów. Repertuar naturalnie wpisuje się w kalendarz i współgra z okresem karnawału, Wielkiego Postu i Wielkiego Tygodnia, pór roku czy wpisuje się w linię programową festiwali Warszawskiej Opery Kameralnej.

14 października odbędzie się koncert „Czy zaczarowanych fletów może być więcej niż jeden....”, 4 listopada zabrzmią pieśni patriotyczne i legionowe w opracowaniu Włodzimierza Korcza, zaś 16 grudnia 2018 – pieśni polskie Stanisława Moniuszki i Mieczysława Karłowicza.

Szczegóły – na stronie http://operakameralna.pl