Polmic - FB

aktualności

Kraków | koncert z cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich „Ojczyzno nie zapomnę Ciebie…”

OjczyznoOrganizatorzy cyklu „Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich” zapragnęli włączyć się w wspólne świętowanie jubileuszu 100-lecia odzyskała niepodległości, zapraszając wszystkich na koncert zatytułowany „Ojczyzno nie zapomnę Ciebie”, który odbędzie się 13 października 2018 roku o godz. 19.30 w krakowskim Kościele Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich (os. Na Wzgórzach 1A).

Wykonawcami będą cztery młodzieżowe zespoły: Orkiestra Smyczkowa i Chór Mieszany Kolegium św. Stanisława z Lublany (Słowenia) oraz Orkiestra Symfoniczna i Chór Chopiniada Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Krakowie. Zespoły te od kilku lat współpracują ze sobą w ramach międzynarodowego projektu Erasmus. Ramy koncertu stanowią dwa historyczne Hymny - Bogurodzica, którą będzie można usłyszeć w wersji instrumentalnej i Gaude Mater Polonia. Wartym zauważenia, zwłaszcza w kontekście świętowanego Jubileuszu odzyskania niepodległości, jest utwór Feliksa Nowowiejskiego Ojczyzna na chór i organy. Centralnym punktem programu będzie wykonywana przez połączone zespoły i solistów, Msza Dziecięca angielskiego kompozytora i dyrygenta Johna Ruttera.

Niecodzienną sytuacją będzie fakt, że podczas koncertu wystąpi trzech dyrygentów: Damijan Močnik, Marek Hampel i Marceli Kolaska. W programie znajdą się także wykonania trzech solistów: sopran Magdalena Pilarz-Bobrowska, baryton Miha Zupanc Kovač i organista Marek Walczak.

Na koncert zapraszają Organizatorzy cyklu: Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Parafia Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich i Rada Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie.

Szczegóły – na stronie: http://krakownh.pl