Polmic - FB

aktualności

Kraków | XIII Dni Jana Pawła II

Dni JPIICelem Dni Jana Pawła II, których XIII edycja odbędzie się w dniach 6-8 listopada 2018 roku, jest upamiętnienie postaci Świętego Jana Pawła II i popularyzacja jego dziedzictwa w społeczności akademickiej Krakowa i całej Małopolski.

Decyzja o organizacji pierwszych Dni Jana Pawła II została podjęta w 2006 roku przez Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa. W przedsięwzięciu biorą udział nie tylko krakowskie uczelnie, ale także szkoły wyższe z województwa małopolskiego. Hasło przewodnie tegorocznej edycji Dni Jana Pawła II brzmi: „Niepodległość”. Podczas przedsięwzięcia odbędą się trzy konferencje, w tym jedna o tematyce muzycznej: Ogólnopolska sesja naukowa „Muzyka wobec poezji i nauczania Karola Wojtyły i Jana Pawła II”.

Ponadto w ramach Dni Jana Pawła II w Sali Filharmonii Krakowskiej 6 listopada o godz. 18:00 będzie miał miejsce koncert, który w całości wypełnią utwory Henryka Mikołaja Góreckiego. Podczas wtorkowego wieczoru zabrzmią: Kantata na organy solo op. 26, Salve i Sidus Polonorum z Kantaty o św. Wojciechu na wielki chór mieszany, 2 fortepiany, organy i zespół instrumentów perkusyjnych op. 72. Usłyszymy także Totus Tuus na chór mieszany a cappella op. 60 – kompozycję opartą na wezwaniu, które towarzyszyło pontyfikatowi Papieża Jana Pawła II. Wykonawcami koncertu będą: Chór Akademii Muzycznej w Krakowie, Józef Serafin i Dariusz Bąkowski-Kois (organy), Beata Kluza i Alicja Chyla-Wróbel (fortepiany), Tomasz Sobaniec i Bartosz Sałdan (instrumenty perkusyjne). Całość poprowadzi Maestro Stanisław Krawczyński.

Wstęp na wydarzenie jest wolny!

Szczegółowy program – na stronie http://jp2.krakow.pl/