Polmic - FB

aktualności

12. Międzynarodowe Forum Kompozytorów w Poznaniu

ForumW dniach 7–8 listopada 2018 roku w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu odbędzie się 12. Międzynarodowe Forum Kompozytorów.

Międzynarodowe Forum Kompozytorów w Poznaniu to cykl wykładów, warsztatów i dyskusji, które dotyczą najnowszej twórczości muzycznej oraz szeroko pojętej działalności kompozytora we współczesnym świecie. W 2018 roku Forum poświęcone będzie relacjom kompozytor – wykonawca, przyjrzymy się bliżej tej współpracy zarówno z perspektywy twórcy, jak i wykonawcy. Referaty na ten temat wygłoszą kompozytorzy Artur Cieślak, Andrzej Dziadek, Ewa Fabiańska-Jelińska, Aldona Nawrocka-Woźniak, Rafał Zapała, Wojciech Ziemowit Zych i ukraiński kompozytor Andrey Merkhel, a także tacy wykonawcy, jak wykładowcy akademii muzycznych w Krakowie i Poznaniu klarnecistka Barbara Borowicz i puzonista Wojciech Jeliński.

Forum każdorazowo towarzyszy koncert nowej muzyki w znakomitych interpretacjach wykonawców związanych z Akademią Muzyczną w Poznaniu oraz zaproszonych gości. Maria Bielewicz, Barbara Borowicz, Pawel Kroczek i Hanna Lizinkiewicz wykonają utwory Andrzeja Dziadka, Ewy Fabiańskiej-Jelińskiej, Moniki Kędziory, Krzysztofa Pendereckiego, Volodymyra Runchaka i Karlheinza Stockhausena.

Dodatkowe informacje – na stronie https://amuz.edu.pl/