Polmic - FB

aktualności

Kraków | 12. Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny „Źródła i inspiracje”

AMW dniach 7–10 listopada 2018 roku w krakowskiej Akademii Muzycznej odbędzie się 12. Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny „Źródła i inspiracje”.

W tej edycji festiwalu planowane są cztery koncerty w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej przy ul. św. Tomasza 43. 7 listopada Festiwal rozpocznie się wspólnym koncertem dwóch grup perkusyjnych: krakowskiej Amadrums i grupy perkusyjnej Hochschule für Musik Nürnberg pod kierownictwem prof. Radosława Szarka. Program koncertu wypełnią utwory kameralne na różne składy instrumentalne – nie tylko perkusyjne. Połączone grupy perkusyjne wspólnie wykonają Siderals Marty Ptaszyńskiej na dwa kwintety perkusyjne i projekcję świetlną.

Kolejne dni to goście Festiwalu: Ernesto Simpson - kubański perkusista na stałe mieszkający w Londynie i występujący z całą plejadą gwiazd muzyki jazzowej, a także Amir Bresler i Liquid Saloon z Tel Awiwu. 9 listopada usłyszymy dwa bardzo różne Tria. Pierwsze z nich to firmowany przez Vladislava Nadishanę zespół w międzynarodowej obsadzie, z wiolonczelą i perkusją w składzie instrumentalnym oraz liderem grającym na hang drums i fletach. Drugie trio to Panu Savolainen i jego koledzy z Helsinek.

Ostatni dzień Festiwalu to koncert w wykonaniu studentów klas perkusji polskich uczelni muzycznych. Gościem specjalnym koncertu będzie Dalbergia Duo – duet dwóch absolwentek klas perkusji Akademii Muzycznych Łodzi i Krakowa, które w ostatnim czasie bardzo udanie wchodzą na międzynarodową scenę perkusyjną. Ponadto odbędą się zajęcia warsztatowe prowadzone przez artystów występujących na festiwalu.

Szczegółowy program – na stronie https://www.amuz.krakow.pl/25574-2/