Polmic - FB

ze świata

Paderewski Musical Project

PaderewskiPomiędzy 28 listopada a 6 grudnia 2018 amerykańska publiczność będzie miała okazję obejrzeć siedem niezwykłych, jednoaktowych musicali inspirowanych postacią Ignacego Jana Paderewskiego. Spektakle, które w wyraźny sposób czerpią z bogatej tradycji amerykańskich musicali, koncentrują się na różnych aspektach biografii kompozytora.

W ramach 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę Instytut Adama Mickiewicza ogłosił w Stanach Zjednoczonych konkurs na musical inspirowany postacią i dorobkiem Ignacego Jana Paderewskiego – wielkiego artysty, filantropa, biznesmena, polityka i dyplomaty, pierwszego premiera II Rzeczypospolitej. Wspierając jednocześnie kilka obiecujących projektów, organizatorzy zdecydowali się publiczną prezentację siedmiu z nich w czterech amerykańskich miastach w listopadzie i grudniu.

W czwartek, 6 grudnia 2018, Paderewski Musical Project zawita ze swoim ostatnim występem do Nowego Jorku. W Public Arts Theater na Manhattanie odbędzie się premiera rockowego musicalu Blacksmith stworzonego przez Jamesa Fluhra, Zoe Sarnak oraz Eliie Heyman.

Więcej informacji na temat przedsięwzięcia: http://polishculture-nyc.org/