Polmic - FB

aktualności

Bydgoszcz | Koncerty Sylwestrowe po polsku

Filharmonia PomorskaFilharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy zaprasza na „Koncerty Sylwestrowe po polsku”, które odbędą się 30 i 31 grudnia 2018 roku (godz. 17:00, 20:00).

„Znane i wciąż lubiane przez rzesze Polaków melodie – jak siarczysty Mazur Moniuszki albo piękny i dostojny Polonez Kilara – zdają się nigdy nie spowszednieć. Podobnie jest z przedwojennymi piosenkami Henryka Warsa, które śpiewane były przez najlepszych piosenkarzy i piosenkarki jego czasów, jak Hanka Ordonówna, Eugeniusz Bodo lub Mieczysław Fogg, czy Roberta Stolza, ostatniego z „królów wiedeńskiego walca”, którego utwory w swoim repertuarze mieli np. Marlena Dietrich, Fred Astaire czy Jan Kiepura. A także stare, dobre muzyczne hity srebrnego ekranu, które zapewne będą trwać wiecznie, m.in. z filmu Zapomniana melodia. To tylko niektóre muzyczne wspaniałości, przy jakich będzie się bawić publiczność „Sylwestrowych Koncertów po polsku” – pisze rzecznik prasowy Filharmonii.

Na estradzie Filharmonii Pomorskiej w ostatnich dniach tego roku wystąpią: tenor Krzysztof Zimny – absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy; Adam Zdunikowski – profesor młodego śpiewaka, pedagog bydgoskiej Akademii, ceniony tenor regularnie współpracujący z zagranicznymi i polskimi teatrami operowymi; baryton David Roy – także uczeń Adama Zdunikowskiego w bydgoskiej AM; aktorka i wokalistka Weronika Bochat – zdobywczyni wielu głównych nagród na prestiżowych festiwalach piosenki od lat związana z Teatrem ROMA; aktor scen musicalowych w Polsce i za granicą Karol Drozd. Koncerty, świętujące koniec starego roku i początek nowego, błyskotliwym słowem opatrzy Jerzy Snakowski – popularyzator teatru muzycznego, wykładowca akademicki, publicysta i konferansjer, zaś na podium dyrygenckim stanie maestro Kai Bumann – od 2015 szef artystyczny Filharmonii Pomorskiej.

Informacja o biletach – na stronie: http://www.filharmonia.bydgoszcz.pl/blog/wydarzenia/polski-sylwester/