Polmic - FB

aktualności

Kraków | Koncert Sylwestrowy „Walc Embarras”

OKPubliczność i artyści Opery Krakowskiej 30, 31 grudnia 2018 i 1 stycznia 2019 roku podczas Koncertów Sylwestrowych tradycyjnie, przy dźwiękach muzyki, żegnać będzie stary i witać Nowy Rok.

Wieczór ten wypełni polski repertuar w wykonaniu artystów teatru. Usłyszymy: Katarzynę Oleś-Blacha, Iwonę Sochę, Paulę Maciołek, Tomasza Kuka, Adama Szerszenia, Michała Kutnika oraz Jarosława Bieleckiego. Towarzyszyć im będą: Balet, Chór i Orkiestra Opery Krakowskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka.

W repertuarze wieczoru znajdą się fragmenty z oper Stanisława Moniuszki – m.in. ze Strasznego dworu i z Halki. Usłyszymy też utwory Fryderyka Chopina i Henryka Wieniawskiego, a także kompozycje twórców muzyki filmowej – Wojciecha Kilara czy Michała Lorenca. Sylwester to czas radości i zabawy, nie zabraknie więc dobrze znanych i kochanych przez publiczność przebojów, które będzie można zanucić wraz z artystami. Usłyszymy piosenki z repertuaru takich gwiazd i zespołów, jak Irena Santor, Irena Jarocka, Anna Jantar, Urszula Dudziak, Eugeniusz Bodo, Zbigniew Wodecki, Alibabki czy Skaldowie. W przerwie Opera Krakowska zaprasza Widzów na lampkę wina i poczęstunek.

Więcej – na stronie https://www.opera.krakow.pl/pl/repertuar/spektakl/549/koncert-br-sylwestrowy-br-walc-embarras