Polmic - FB

aktualności

Kalisz | Koncert na zakończenie obchodów roku Adama Asnyka

Filharmonia KaliskaRok Adama Asnyka już za nami, ale na zakończenie obchodów odbędzie się jeszcze jeden koncert: 1 lutego 2019 roku o godz. 19:30 w Sali koncertowej Filharmonii Kaliskiej na jednej scenie spotkają się Ewa Iżykowska i kapela Sebastiana Karpiela-Bułecki.

Koncert w całości składa się z muzyki polskiej. W programie znalazł się bardzo rzadko wykonywany marsz żałobny na orkiestrę symfoniczną Cieniom Adama Asnyka Zygmunta Noskowskiego, a także Fantazja góralska jegoż autorstwa, oraz Harnasie Karola Szymanowskiego. W Harnasiach fragmenty inspirowane muzyką góralską, które Szymanowski wprowadzil do utworu, wykonane będą przez Kapelę Sebastiana Karpiela-Bułecki w wersji oryginalnej.

Ponadto podczas koncertu odbędzie się prawykonanie Sonetów Asnyka autorstwa Piotra Mossa. Utwory zaprezentują: Chór Filharmonii Częstochowskiej „Collegium Cantorum” i Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej pod dyrekcją Adama Klocka. W roli solistki wystąpi sopranistka Ewa Iżykowska, która jest profesorem UFMC w Warszawie, prowadzi działalność koncertową i pedagogiczną.

Szczegóły – na stronie http://filharmoniakaliska.pl/news/koncert-na-zakonczenie-obchodow-roku-adama-asnyka/147