Polmic - FB

from the world

Polski kompozytor nagrodzony za najlepszą muzykę podczas „New Filmmakers LA Awards” w Los Angeles

MZMaciej Zieliński otrzymał nagrodę „Best Score” na „New Filmmakers LA Awards” za muzykę do amerykańskiego filmu niezależnego Alaska is a Drag w reż. Shaz Bennett.

Prestiżowa gala „New Filmmakers LA Awards” obyła się w Los Angeles, wyróżniając najważniejszych filmowców niezależnych z całego świata. W tym roku zwycięzców wyłoniono spośród 132 nominowanych w 16 kategoriach. Film Alaska is a Drag był nominowany w trzech kategoriach, a ostatecznie otrzymał nagrodę za „Najlepszy film fabularny” (Best feature) i za „Najlepszą muzykę” (Best score).

„Bardzo się cieszę z tej nagrody zwłaszcza, że to pierwsze takie wyróżnienie dla mnie w Stanach Zjednoczonych” – powiedział Maciej Zieliński. „Od kilku już lat staram się rozwijać karierę również w USA i miło mi bardzo, że moja muzyka została tam zauważona.”

Maciej Zieliński jest kompozytorem muzyki poważnej, filmowej i rozrywkowej. Debiutował filmem Gry Uliczne w reż. Krzysztofa Krauze. Szerokiej publiczności znany jest, jako twórca muzyki do wielu filmowych hitów ostatnich lat, w tym Nigdy w życiu, Tylko mnie kochaj, Sługi Boże, a także muzyki do produkcji telewizyjnych, w tym serialu Kryminalni. W ostatnich latach skomponował muzykę do pięciu amerykańskich produkcji niezależnych. Najnowszy film z jego muzyką Initials S.G. w reż. Ranii Attieh i Daniela Garcii będzie miał premierę 28 kwietnia na Tribeca Film Festival w Nowym Jorku i pojawi się tam w konkursie głównym festiwalu.

Małgorzata Janczak