Polmic - FB

aktualności

Łódź | 74. sesja Musica Moderna

Musica ModernaW ramach wiosennej sesji Musica Moderna zaplanowano osiem koncertów, które będą odbywać się codziennie od 6 do 9 maja 2019 roku w łódzkiej Akademii Muzycznej.

74. sesję Musica Moderna rozpocznie koncert finałowy V Konkursu Kompozytorskiego dla młodzieży „Moja (mi)nuta” 6 maja o godz. 13.00. Wieczorem, o godz. 18.15 organizatorzy zapraszają na „Fletowe oblicza” w wykonaniu Orkiestry Fletowej Akademii Muzycznej w Łodzi. Dwudziestoosobowy zespół przygotowany przez dr hab. Ewelinę Zawiślak i mgr. Mateusza Wojtkiwa zaprezentuje utwory Krzysztofa Grzeszczaka, Agnieszki Zdrojek-Suchodolskiej, Borisa Alvarado i Jolanty Smolskiej.

Pierwszy koncert dyplomowy studentów klas kompozycji odbędzie się 7 maja o godz. 12.00. Program wypełnią utwory instrumentalne i elektroniczne autorstwa Mateusza Bogdalina i Romana Hyli. Zostaną także wyświetlone filmy, do których studenci stworzyli ścieżkę dźwiękową. O godz. 18.15 młodzi wykonawcy zinterpretują muzyczne dokonania studentów klas kompozycji podczas koncertu „Młodzi kompozytorzy, młodzi wykonawcy”. W południe 8 maja na swój dyplom zapraszają Aleksander Brych i Jakub Kaczmarek. Na godz. 18.00 zaplanowano prezentację utworów solowych i kameralnych zakwalifikowanych do III edycji programu Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego „Muzyka Naszych Czasów”.

Ostatniego dnia sesji o godz. 14.00 odbędzie się koncert dyplomowy Rafała Bryły i Kosmy Szusta. Sesję zakończy prezentacja o godz. 18.00 utworów studentów kompozycji, kompozycji muzyki filmowej oraz muzyki w mediach, nad którymi pracowali w Studiu Komputerowym Muzyki Elektroakustycznej. Warstwie muzycznej towarzyszyć będą projekcje audiowizualne, interakcje z publicznością i nie tylko…

Obowiązuje wstęp wolny!

Więcej informacji: http://www.amuz.lodz.pl/pl/wydarzenia/74-sesja-musica-moderna