Polmic - FB

aktualności

58. Muzyczny Festiwal w Łańcucie

LancutJuż po raz 58. Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie jest organizatorem Muzycznego Festiwalu w Łańcucie, który odbędzie się w dniach 11–26 maja 2019 roku.

Zamek w Łańcucie – jedna z najpiękniejszych rezydencji magnackich w Europie – rozbrzmiewał muzyką już w pierwszych dziesięcioleciach XVIII wieku dzięki właścicielom Zamku z rodu Lubomirskich, a później Potockich. Koncerty tegorocznego Festiwalu będą miały miejsce w Sali Balowej Muzeum Zamku, Sali Koncertowej Filharmonii Podkarpackiej oraz w Sali Hotelu Sokół. Koncerty plenerowe odbędą się na Dziedzińcu Zamku w Krasiczynie oraz w Kościele oo. Bernardynów w Leżajsku.

Udział w festiwalu wezmą: The King’s Singers, Krzysztof Jabłoński i Rita Shen, Andrzej Jagodziński Trio i Agnieszka Wilczyńska, artyści Lwowskiego Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu im. S. Kruszelnickiej, Mara Dobresco i Andrei Kivu, Vincezo Capezzuto i Soqquadro Italiano, Bartłomiej Nizioł i Michał Francuz, a także Bilkent Symphony Orchestra i Krzysztof Meisinger pod dyrekcją Michaela Maciaszczyka. Podczas koncertu plenerowego w Krasiczynie, poświęconemu 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Podkarpackiej prowadzoną przez Jiri Petrdlika wystąpią tak znani soliści, jak Urszula Kryger, Rafał Bartmiński, Adam Zdunikowski i Marcin Bronikowski. Koncert w Bazylice oo. Bernardynów w Leżajsku odbędzie się z udziałem Wrocławskiej Orkiestry Barokowej pod batutą Andrzeja Kosendiaka oraz chóru Narodowego Forum Muzyki. 58. Muzyczny Festiwal w Łańcucie zakończony zostanie koncertem znakomitego solisty operowego Piotra Beczały, który w towarzystwie Polskiej Orkiestry Kameralnej Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego wykona najpiękniejsze arie tenorowe Stanisława Moniuszki, Georgesa Bizeta, Giuseppe Verdiego i Giacomo Pucciniego.

W programie Festiwalu znalazły się też dzieła Henryka Melcera, Ignacego Jana Paderewskiego, Zygmunta Stojowskiego i Władysława Żeleńskiego.

Szczegółowy program – na stronie http://festiwallancut.pl/