Polmic - FB

nasze patronaty

Katowice | Gwiazdeczki z Karłowicza

Silesia

2 czerwca 2019 roku o godz. 16.00 w katowickiej Państwowej Szkole Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza (ul. Teatralna 16) odbędzie się kolejny koncert w ramach cyklu „Mamo, Tato, chodźmy na koncert!”.

„Gwiazdeczki z Karłowicza” lub „Dzieci dla dzieci” – tak mogłyby brzmieć tytuły kolejnego koncertu z cyklu „Mamo, Tato, chodźmy na koncert!”. Zagrają w nim i zaśpiewają uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza, którzy na estradzie zapewne czuć się będą „jak w domu”, bo przecież koncert odbędzie się w ich szkole. A dlaczego można ich nazwać gwiazdeczkami? Odpowiedź na to pytanie i wiele innych stanie się jasna dla wszystkich, którzy postanowią przyjść w niedzielne popołudnie do słynnego „Karłowicza”.

Czy dwa klarnety mogą zagrać równocześnie w rytmie tanga? Dlaczego fagot jest taki duży i wydaje takie niezwykłe i trochę dziwne dźwięki? Co ma wspólnego Jan Sebastian Bach z rockiem? Czy łatwiej występować jako solista, czy koncertować w zespole? Muzyka popłynie w rytmach poloneza, menueta, tanga i bolera. A na słuchaczy czeka wiele atrakcji i nie tylko muzycznych przyjemności. Będą jak zawsze kolorowanki dla najmłodszych i wiele ciekawych opowieści o muzyce i instrumentach, a przede wszystkim okazja do świetnej muzycznej zabawy.

Bezpłatne wejściówki dostępne są w biurze IPiUM Silesia (pl. Sejmu Śląskiego 2, parter, pokój 20) lub telefonicznie 32 219 33 44 w. 26.

Patronat medialny nad cyklem koncertów objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Szczegóły – na stronie: https://www.silesia.art.pl/aktualnosci/koncerty/413_mamo-tato-chodzmy-na-koncert-gwiazdeczki-z-karlowicza