Polmic - FB

nasze patronaty

Warszawa | „SuperSam +1”: Franz Hautzinger & Ksawery Wójciński

Mozg

W ramach IV edycji cyklu „SuperSam +1” 30 maja 2019 roku o godz. 20:00 w klubie DZiK (Belwederska 44A) zaprezentują się Franz Hautzinger i Ksawery Wójciński.

„SuperSam +1” realizowany jest przez warszawskie kluby Mózg i DZiK. To cykl wystąpień mistrzowskich, koncentrujący się głównie wokół muzyki, ale też sztuki performance, multimediów, monodramu. Podczas „SuperSam +1” prezentowani są uznani artyści polscy i zagraniczni nastawieni na działania autorskie, eksperymentalne i innowacyjne. „Super” w tytule oznacza, że program budowany będzie w oparciu o artystów uznanych – mistrzów. „Sam” mówi oczywiście o występie solowym, ale i o twórczym osamotnieniu. „+ 1” w tytule oznacza, że każdy wieczór uwieńczony jest występem w duecie. 30 maja po raz pierwszy spotkają się na scenie Franz Hautzinger i Ksawery Wójciński.

Trębacz Franz Hautzinger urodził się w Seewinkel, Burgenland. Studiował na wydziale jazzowym Uniwersytetu Artystycznego w Graz. Współpracował z Christophem Cechem, Christianem Mühlbacherem, Johnem Russelem i Stevem Noblem, grał z Nouvelle Cuisine Big Band i w oktecie Striped Roses. Od 1989 roku wykłada na wiedeńskim Uniwersytecie Muzycznym. Od 1999 roku jest członkiem berlińskiego zespołu Zeitkratzer.

Ksawery Wójciński jest jednym z najbardziej rozchwytywanych kontrabasistów jazzowych na polskiej scenie. Prezentuje się słuchaczom w najróżniejszych odsłonach i stylistykach, począwszy od jazzu w jego przystępnym wydaniu, poprzez awangardę, aż po polską muzykę ludową. Wójciński współpracował już z takimi twórcami, jak m.in. amerykański pianista Uri Caine, saksofonista Charles Gayle, a także z Michaelem Zerangiem, Nicole Mitchell czy Marco Eneidim.

Patronat medialny nad cyklem koncertów objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Więcej informacji: http://supersam.mozg.pl