Polmic - FB

nasze patronaty

Warszawa | „SuperSam +1”: Alexander von Schlippenbach & Wacław Zimpel

MozgPodczas trzeciego koncertu w ramach tegorocznego cyklu „SuperSam +1” 6 czerwca 2019 roku o godz. 20:00 w DZiKu (Belwederska 44A) wystapią Alexander von Schlippenbach i Wacław Zimpel.

„SuperSam +1” realizowany jest przez warszawskie kluby Mózg i DZiK. To cykl wystąpień mistrzowskich, koncentrujący się głównie wokół muzyki, ale też sztuki performance, multimediów, monodramu. Każdy z wieczorów to występ jednego artysty z zagranicy i jednego artysty polskiego. Wszyscy artyści zapraszani są do przedstawienia dzieł premierowych, nigdy wcześniej nie wykonywanych. Idea duetów sama w sobie jest premierowa, gdyż artyści którzy występować będą ze sobą zrobią to po raz pierwszy, budując najnowsze z możliwych dzieło.

Alexander von Schlippenbach studiował na Staatliche Hochschule für Musik w Kolonii. Jest jednym z najważniejszych liderów zespołów free jazzowych w Europie, a muzyka, którą tworzy łączy w sobie elementy free i współczesnej klasyki. Jego gwałtowne solówki często tworzą pomost pomiędzy tymi elementami w jego kompozycjach. W 1966 roku Schlippenbach założył The Globe Unity Orchestra, a w latach 1964-67 był członkiem kwintetu Manfreda Schoofa. W drugiej połowie lat 80-ch XX wieku założył Berlin Contemporary Jazz Orchestra, w skład której weszli wybitni europejscy muzycy awangardowego jazzu.

Wacław Zimpel jest multiinstrumentalistą, kompozytorem i producentem. Inspiruje się zarówno jazzem, jak i elektroniką, minimalizmem i muzyką korzeni z różnych zakątków świata. W swojej muzyce nie tyle zaciera, co kompletnie niszczy granice, aby stworzyć zupełnie nowy muzyczny język. W 2014 roku otrzymał nominację do Paszportu Polityki.

Patronat medialny nad cyklem koncertów objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Więcej: http://supersam.mozg.pl