Polmic - FB

nasze patronaty

Warszawa | Podwieczorek u Pana Moniuszki

SV

2 czerwca 2019 roku o godz. 16.00 w siedzibie orkiestry Sinfonia Varsovia (Grochowska 272) będzie miał miejsce koncert familijny „Podwieczorek u Pana Moniuszki” w ramach cyklu „Letnie Koncerty na Grochowskiej”.

Podczas popołudniowych koncertów kameralnych w każdą sobotę i niedzielę występują zarówno uznani artyści, jak i wschodzące gwiazdy muzyki klasycznej. W trakcie 30 koncertów podzielonych tematycznie – Nie tylko orkiestra, Japonia, Moniuszko, Relaks, W podróży, Improwizacja, Dawna Warszawa – wystąpią zespoły w tradycyjnych składach i rzadko spotykanych konfiguracjach, jak np. kwintet stroikowy z saksofonem i klarnetem basowym, oktet wiolonczelowy czy kwartet fletowy. Programy koncertów obejmują muzykę wielu stylów i epok – od baroku, przez romantyczne arie operowe, po jazz, muzykę współczesną oraz improwizowaną.

Udział w koncercie „Podwieczorek u Pana Moniuszki” 2 czerwca wezmą Justyna Stępień-Grozdew (sopran), Rafał Grozdew (tenor), Tomasz Pawłowski (fortepian) oraz Chór dziecięcy Animato pod dyrekcją Olivii Kaczyńskiej. Zgodnie z programem koncertu muzycy zaprezentują utwory kameralne Stanisława Moniuszki. Koncert poprowadzi Malina Sarnowska.

Patronat medialny nad koncertami Orkiestry Sinfonia Varsovia objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Szczegółowe informacje o programie dostępne na stronie internetowej orkiestry: www.sinfoniavarsovia.org