Polmic - FB

nasze patronaty

Warsaw Wind Ensemble Conducting Competition 2019

Warsaw Wind MusicStowarzyszenie Warsaw Wind Music ogłasza I edycję międzynarodowego konkursu dla dyrygentów orkiestr dętych Warsaw Wind Ensemble Conducting Competition.

Warsaw Wind Ensemble Conducting Competition odbędzie się w Warszawie. Jest to drugi tego typu konkurs w Europie. Jego realizacja wiąże się z coraz większą liczbą absolwentów specjalności „Dyrygentura orkiestr dętych” akademii muzycznych w całej Europie i na świecie. Konkurs ma charakter otwarty – zaadresowany jest dla wszystkich dyrygentów orkiestr dętych bez ograniczeń wiekowych.

Konkurs odbywać się będzie w dniach 23–27 października 2019 roku. Dyrygenci poprowadzą renomowane warszawskie orkiestry dęte. W repertuarze konkursowym znalazły się utwory takich polskich kompozytorów, jak Stanisław Moniuszko, Tomasz Dudziński i Artur Słotwiński. Uczestnicy będą oceniani przez profesjonalne jury, którego przewodniczącym jest prof. dr hab. Szymon Kawalla – Dziekan Wydziału Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Patronat medialny nad Konkursem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej http://wwecc.warsawwindmusic.pl/