Polmic - FB

aktualności

Warszawa | Jubileusz 250. urodzin Józefa Elsnera

Elsner3 czerwca 2019 roku o godz. 18.00 w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbędzie się Nadzwyczajny koncert z okazji jubileuszu 250. urodzin Józefa Elsnera.

Urodzony 1 czerwca 1769 roku kompozytor, dyrygent, pedagog i działacz kultury muzycznej reprezentuje w muzyce polskiej styl klasyczny okresu przedchopinowskiego, oparty na połączeniu stylu klasyków wiedeńskich z elementami polskiej muzyki ludowej. Ważne miejsce w twórczości Elsnera zajmuje muzyka religijna (ok. 130 utworów), a także różne gatunki muzyki operowej. Honorowe miejsce, które zajął w historii muzyki jako nauczyciel Chopina nie może jednak przesłaniać jego wkładu pracy i zasług dla rozwoju narodowej kultury muzycznej.

Podczas koncertu w Łazienkach Królewskich wystąpią skrzypek Sławomir Tomasik i pianista Robert Morawski. W programie znajdą się dzieła muzyki polskiej. Oprócz kompozycji Józefa Elsnera, wsłuchamy także utworów Ignacego Jana Paderewskiego, Grażyny Bacewicz i Karola Szymanowskiego. Koncert poprowadzi Maxymilian Bylicki, Dyrektor Instytutu Muzyki i Tańca.

Wstęp na koncert możliwy jest na podstawie bezpłatnych zaproszeń, po uprzedniej rezerwacji pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Organizatorem koncertu jest Instytut Muzyki i Tańca oraz Fundacja Skrzypce im. Tadeusza Wrońskiego, ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

ZOBACZ: Wydarzenie FB

Więcej informacjihttp://imit.org.pl/programy/inne/2844