Polmic - FB

aktualności

Warszawa | Festiwal na Kamionku

KamionekPierwsza edycja Festiwalu poświęconego kulturze Kamionka – obszaru niegdyś przemysłowego, a dziś tętniącego życiem artystycznym, odbędzie się w dniach 8-15 czerwca 2019 w Warszawie.

Festiwal pozwoli uczestnikom poznać współczesność Kamionka, ludzi działających na rzecz społeczności lokalnych, ciekawych artystów i organizacje pozarządowe. Przyniesie także szereg atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych z różnych dziedzin sztuki: koncerty muzyki klasycznej i współczesnej, spektakle, warsztaty, happeningi, spotkania, wizyty w pracowniach artystycznych, interesujące spacery, przejażdżkę rowerową z architektami, a także grę miejską. Wydarzenia Festiwalowe odbywać się będą zarówno w plenerze – na kamionkowskich ulicach, skwerach, czy w Parku Skaryszewskim, jak i w najciekawszych obiektach dzielnicy, m.in.: w Soho Factory, Kościele na Kamionku i Teatrze Powszechnym.

9 czerwcza w Parku Skaryszewskim zespół The New Warsaw Trio zapozna publiczność z muzyką z Francji, Argentyny i Polski. Tego samego dnia w Kościele na Kamionku odbęzie się koncert "Ars Moriendi" w wykonaniu Tria Bastarda oraz Chóru Grochów pod kierunkiem Mai Kłoskowskiej. 14 czerwca w Soho Factory wystąpi Atom String Quartet oraz soliści Orkiestry Kameralnej Leopoldinum, którzy zaprezentują wybór utworów z albumu „Supernova”, nagrodzonego Fryderykiem 2019 w kategorii "Album Roku Muzyka Współczesna". Autorami kompozycji są muzycy kwartetu: Dawid Lubowicz, Mateusz Smoczyński, Michał Zaborski i Krzyszof Lenczowski.

Honorowego patronatu udzielił festiwalowi Burmistrz Pragi Południe p. Tomasz Kucharski. Festiwal realizowany jest dzięki dotacji Miasta Stołecznego Warszawy

Szczegółowy program na stronie: www.festiwalnakamionku.pl