Polmic - FB

aktualności

Rzeszów | Brzmienie Tańca: „Polka” w Filharmonii Podkarpackiej

IMiT10 czerwca 2019 roku o godz. 19.00 w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie odbędzie się prezentacja spektaklu Polskiego Teatru Tańca pt. Polka. Spektakl współorganizowany jest przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2019.

Polka to spektakl w reżyserii Igora Gorzkowskiego, w choreografii Iwony Pasińskiej, z muzyką Zbigniewa Kozuba i w scenografii Andrzeja Grabowskiego, którego premiera odbyła się w Roku Bogów w Polskim Teatrze Tańca. Jego koncepcja inscenizacyjna opiera się na grze różnymi znaczeniami słowa Polka. Przedstawienie ma formę kolażu. Twórcy przyglądają się rozmaitym doświadczeniom rozmaitym odcieniom kobiecości i różnym doświadczeniom życiowym kobiet – miłości, pracy, przyjaźni, rozmarzeniom, niespełnieniom i snom. W recenzji pt. Smutna Polka w nr 7 „Polityki” Joanna Brych pisała o spektaklu, że „premierę Polskiego Teatru Tańca należy zaliczyć do jednych z najciekawszych propozycji naszej sceny tańca współczesnego ostatnich lat”.

Premiera Polki wpisała się w program Roku Bogów 2018, który jest częścią programu działalności Polskiego Teatru Tańca na lata 2016–2020, oddającego hasło „Polski / wielko-polski”, który ma zadanie gloryfikować polską sztukę.

Dodatkowe informacje – na stronie http://www.filharmonia.rzeszow.pl/