Polmic - FB

aktualności

Kielce | Zakończenie sezonu w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach: arcydzieła symfoniki

FS

14 czerwca 2019 roku o godz. 19.00 Orkiestra Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach po raz ostatni wystąpi w tym sezonie koncertowym.

W finale sezonu zabrzmią arcydzieła symfoniki, a gwiazdą wieczoru będzie Maria Sławek – młoda skrzypaczka o wielkiej wrażliwości muzycznej i bardzo dobrym warsztacie. Artystka występuje nie tylko solo, ale również w duecie z Piotrem Różańskim oraz jest członkiem wyjątkowego zespołu – sekstetu smyczkowego, który tworzy wraz z najwybitniejszymi muzykami swojego pokolenia.

Wieczór rozpocznie Mona Lisa Gioconda – preludium symfoniczne Ludomira Różyckiego skomponowane w stylu późno romantycznym, które zaprezentuje Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej pod batutą dyrektora tej instytucji Jacka Rogali. W interpretacji Marii Sławek usłyszymy Symfonię hiszpańską d-moll Édouarda Lalo – pełne rozmachu, wirtuozerii skrzypcowej i z niemal równorzędnymi partiami orkiestrowymi. Po przerwie zabrzmi Symonia B-dur autorstwa 22-letniego wówczas Ignacego Dobrzyńskiego – dzieło pełne urokliwych tematów i współbrzmień.

Koncert objęty jest patronatem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w ramach przedsięwzięcia TUTTI.pl promującego wykonawstwo muzyki polskiej.

Szczegółowe informacje – na stroniehttp://filharmonia.kielce.pl/